Bugun...
KENDİSİ DIŞARDA, GÜCÜ İÇERDE FETHULLAH GAZETECİYİ CEZAEVİNE GÖNDERİYOR


Karanlık Adam Karanlık Adam
medya67@hotmail.com
 
 

Zonguldak’ın sivri dilli gazetecisi, sözünü güçten gözünü budaktan esirgemeyen Cevdet Akgün, su yolu ettiği cezaevine yeniden giriyor. Fethullah Gülen‘in güçlü ve gözde olduğu dönemde yaptığı bir haber yüzünden hemde. FETÖ ile savaş, gizli Fethullahçılar yüzünden gerektiği ölçüde yürümüyor aslında. Mahkemeler, tu kaka edilen Fethullah Gülen‘in manevi kişiliğine hakaret gerekçesiyle açtığı davalar yüzünden kilitlenmiş durumda. Bir yandan mücadele ediliyor görüntüsü, bir yandan da Gülen yüzünden mağdur olan yüzlerce insan çelişki oluşturuyor.

 

Cevdet Akgün, hakkında açılmış davaları ve aldığı cezaları anımsamıyor bile. İşin tuhafı, Cevdet Akgün her aldığı cezadan dolayı ikincil cezalarla da boğuşuyor. Sözgelimi, denetimli serbestlik için gittiği karakolda polis memurunun açtığı davalar ve aldığı cezalar gibi. Cevdet Akgün sosyal medya hesabından paylaşımı ile cezaevi için geri sayımın başladığına işaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü‘nde ve 11 Ocak’ta oğlu Bilal Efe’nin doğum gününde cezaevinde olmasını yaman çelişki olarak niteliyor. Meslektaşımıza geçmiş olsun diyor, sosyal medyadan yaptığı paylaşımı yeniden dikkatlere sunuyoruz:

 

Geri sayım başladı. Son 6 gün. Taptıkları Fethullah yüzünden Cezaevine gidiyorum. Gazete’de yazılan haberin ölümüne arkasında duruyorum. Hiç pişman değilim. 15 Temmuz’dan tamı tamına 6 yıl önce sahtekar Fetullah için yazıyorsun diye küfreden kardeşlerim. Bakın gücünüz hala devam ediyor. Ha siz ve o hocaefendi. SahtekarIar. İnanın şeyimde değil. 10 Ocak çalışan gazeteciler bayramı. Buda 40 yıllık meslek yaşamından önemli değil. 11 Ocak Bilal Efe Akgün’ün doğum günü. İşte mesele bu. Nasıl izah edeceğim -doğum günün de yokum oğlum-diye. Elif’im, Sahra Balım, Neva’m alışkın da. 8’ine girecek Bilal Efe’ye durumu kim anlatacak. O plan ve hediye seçimini yapmış. Ne diyeceğim ona Fetoş pardon götoş yüzünden cezaevine gidiyorum mu?

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 5 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI